Kvalitní a designově povedená dámská kola nemusí stát majlant

Kvalitní a designově povedená dámská kola nemusí stát majlant

Je tady leden, pomalu končí povánoční výprodeje, a tak je nejvyšší čas poohlédnout se po novém kole. Pokud jste ale po Vánocích finančně „vysátí“, můžete chvíli počkat, zatím si kolo pro sebe nebo svou drahou polovičku vybrat, a koupit jej jakmile začnou zajímavé jarní slevy. Každou chvíli můžete najít zajímavé akce na Bikero.cz, což je zavedený prodejce s cyklistickým zbožím pro ženy, muže i děti.

Dámská kola jsou ženám pohodlnější

Před desítkami let bylo běžné, že ženy i dívky jezdily na pánských kolech a neřešilo se, že mají jiný tvar rámu, jiné sedlo, jinak uzpůsobená řídítka… Pánové se ale na dámských kolech často zdráhali jezdit, bylo jen pár dámských kol, která byla menší, a muži na nich působili legračně. Dnes už má drtivá většina žen své dámské kolo a ty, kterého zatím nemají, si jej bezesporu zaslouží. Na výběr je z několika typů dámských kol, aby si se svým stylem jízdy i oblíbeným terénem vybrala každá žena. 

Dámská kola jsou vyráběna s ohledem na odlišnou anatomii těla žen. Ženy jsou menší, lehčí, mají delší nohy, širší pánev, kratší prsty na rukou, a tomu všemu se výrobci jízdních kol přizpůsobili. Díky tomu si mohou „křehké polovičky“ koupit kolo, na němž je ve srovnání s pánským mnohem příjemnější jezdit.

Rozdíly v dámských kolech

Dámská kola mají odlišnou velikost rámu, který je kratší a má větší sloping. Tím ženy snáze dosáhnou na řídítka, která jsou kratší. Dámské kolo má měkké sedlo, gripy, aby byly minimalizovány příp. otlaky. Zvýšený představec zajišťuje stabilnější ovládání kola. Kratší gripy zase dovolují víc natáhnout nohu při jízdě. 

Na Bikero.cz najdete mnohá dámská kola za akční ceny. Kvalitní model koupíte už za cenu kolem 12 000 Kč. Neváhejte a vyberte si, příp. si nechte poradit odborníky, kteří jsou zde pro vás.