Tajemství micelární vody odhaleno! Víme, jak funguje a pro jaké typy pleti je vhodná

Tajemství micelární vody odhaleno! Víme, jak funguje a pro jaké typy pleti je vhodná

Kdo chce krásnou a vitální pleť, nesmí podcenit význam pravidelné péče. Alfou a omegou je každodenní údržby je důkladné čištění od make-upu, líčidel a nečistot, které se na tvář usazují během dne. Což v praxi znamená obětovat pár minut času před tím, než uléháme do postele a zajistit, aby a pokožce skutečně nezbylo nic, co může způsobit tvorbu pupínků a zánětů. Jenomže co když právě není času nazbyt nebo se nám nedaří dosáhnout stoprocentního výsledku pomocí běžných odličovadel? Seznamte se s micelární vodou – roztokem, který používají miliony žen na celém světě a nemohou si ho vynachválit.

Představte si, že nanesete micelární vodu na bavlněný tampon a jemně z tváře setřete všechny zbytky líčidel a nečistoty včetně těžkých kovů a dalších anorganíckých sloučenin. Stačí pár tahů a zanedlouho je tamponek čistý. Proces je u konce a vy si můžete s klidem na duši lehnout. Ráno se probudíte s prozářenou pletí.

Jak micelární voda funguje?

Jakkoliv to zní neuvěřitelně, čištění pleti micelární vodou je skutečně velmi příjemné, rychlé a efektivní. To vše díky micelám – shlukům molekul tenzidů, které rozpouští ve vodě rozpustné nečistoty a ostatní přitahují jako magnet.

Micely, jejichž součástí jsou dva odlišné póly (hydrofilní a lipofilní), se z hlediska chemické struktury podobají fosfolipidům obsaženým v buněčných membránách pokožky. Proto přirozeně urychlují regeneraci hydrolipidického filtru a oproti ostatním přípravkům pleť hydratují, čímž ji udržují pružnější.

Za vším hledej odborníky na kosmetiku

Ačkoliv se zdá, že je fenoménem několika posledních let, poprvé byla uvedena na trh již v 90. letech. Micelární vodu vyvinula známá farmaceutická společnost BIODERMA, která zareagovala na volání francouzských žen po alternativě ke klasickému čištění pleti. Francouzsky se dlouhodobě potýkaly problémem s tvrdou vodou, a právě „micelárka“ jim umožnila perfektně vyčistit pleť bez nutnosti dalšího oplachování.

Micelární voda od BIODERMY je skvělou volbou i dnes

Rozhodnete-li se micelární vodu vyzkoušet, dostanete na výběr z široké nabídky od známých i méně známých výrobců. A protože zdaleka ne všechny produkty jsou dostatečně kvalitní a šetrné vůči pokožce, vyplatí se důvěřovat doporučení dermatologlů, kteří nedají dopustit na micelární vody značky BIODERMA.

Bioderma Laboratories má ve svém oboru výsadní postavení již od 70. let a při vývoji inovativních produktů vždy úzce spolupracovala s předními specialisty. Výjimkou nejsou ani její micelární vody, které respektují přirozené vlastnosti pokožky, jsou hypoalergenní a neobsahují alkohol ani parabeny. Navíc se hodí pro všechny typy pleti – v produktovém portfoliu najdete micelární vodu Sensibio H2O pro citlivou pokožku i varianty Hydrabio H2O pro dehydratovanou pleť či Sébium H2O určenou pro osoby s mastnou pletí.