Tápete, jak nejlépe ohraničit svůj pozemek?

Tápete, jak nejlépe ohraničit svůj pozemek?

Dostavěli jste svůj vysněný dům a poslední, co zbývá je jeho oplocení? Starý plot dosloužil a vy se rozmýšlíte nad jinou alternativou? Na trhu existuje více typů ohraničení pozemků a někdy je těžké zvolit si správně. Záleží na vás, co od plotu čekáváte. Zda je pro vás prioritní cena, soukromí, bezúdržbovost, ochrana majetku či dlouhá životnost. Každý plot má jiná pozitiva a negativa. Než učiníte unáhlené rozhodnutí, zjistěte si všechny potřebné informace. Vyberte plot, který vám vydrží na celý život.

Dřevěný plot

Dřevěný plot vypadá na zahradách hezky a většinou vzhledem zapadne do exteriéru. Ovšem jeho údržba je celkem náročná nejen časově, ale také finančně. Musí se pravidelně brousit a znovu nalakovat nebo natřít. Jeho životnost se tím o něco prodlouží, ale na věky jistě není. Barvy a laky musíte používat velice kvalitní, aby odolaly povětrnostním vlivům.

Kovové ploty

Kovové ploty mohou na někoho působit chladně, ovšem při jejich pořízení vás nečeká žádná údržba a jsou téměř nesmrtelné. Jejich dalším kladem je znesnadnění vstupu na pozemek nežádoucím osobám. Chráníte tak svůj majetek i své nejbližší. Podívejte se moderní kovové ploty fotogalerie a zjistíte, že nemusí působit tak chladně, jak si mnozí myslí, díky mnoha vzorům a provedením, které nabízí společnost Ploty B&V s.r.o. Bohumín.

Pletivo

Nejlevnější alternativou, jak oplotit svůj pozemek je pořízení pletiva, které nevypadá příliš hezky, ale svůj účel splní. Pletivo musíte pravidelně natírat, včetně sloupků, jinak budou náchylné ke korozi. Nátěry musíte používat velice kvalitní, aby odolaly i tuhé zimě.

Betonové ploty

Betonové ploty poskytnou vašemu pozemku největší soukromí. Chladné kvádry si můžete nechat zhotovit i v jemnějších provedeních, které působí elegantně, ovšem značně si připlatíte.