V okolí Karlštejna na všechny čeká klid a panenská příroda

V okolí Karlštejna na všechny čeká klid a panenská příroda

Naše země má mnoho zajímavých regionů, ale ten kolem řeky Berounky je určitě právem na vrcholu žebříčků. Nabídne pár příjemně strávených dní tam, kde už ve středověku proudila historie a kde si dnes užijete krásný výhled do okolí a odpočinek od každodenního městského shonu přesně podle představ. A vlastně nemusíte být vůbec daleko od Prahy. Nevěříte? Karlštejn vás v každém případě přivede na úplně jinou notu…

Romantika a zelená údolí v jednom balení

Centrum Prahy je pouhých 25 kilometrů, přesto tu není ani náznakem tak rušno, jako v našem hlavním městě. Naopak, altán, gril a party stan skýtají možnosti nerušené relaxace, zadost je zde učiněno i romantice. Luxusní hotel Karlštejn nabídne pokoje, které sice svým vybavením připomenou staré časy, ale jsou současně moderně vybavené tak, aby hostům nic nechybělo – samozřejmě je k mání i rychlá Wi-Fi a klimatizace. Prostorné, s krásným výhledem a pár nadýchanými polštáři. Odpočinek, jak má být!

Raději domácí ZOO či letní terasa?

Zajímavé možnosti, které se nabízí pro každý den – v areálu je domácí ZOO, restaurace s rybími specialitami nebo rovnou letní terasa pro nerušenou pohodu. Až 49 lůžek plně k dispozici, stačí si jen rezervovat a pak už se můžete těšit na skutečně nevšední zážitky. Ubytování na Karlštejně může mít různou podobu, k dispozici je nejen dvoulůžkový, ale i rodinný pokoj, takže můžete sdílet pěkné chvíle i se všemi blízkými – nebo si udělat klasickou večerní romantiku s partnerem. Záleží už jen na vaší konkrétní volbě.

Středověké hrady, ale i vzpomínka na spisovatele

Okolí řeky, jakou je Berounka, symbolizují nejen Karlštejn a Křivoklát, ale také památka jednoho z největších československých spisovatelů minulosti – Oty Pavla. Zkušení vodáci si Berounku přímo zamilovali, desítky kilometrů poklidných cest a blízkost Vltavy mluví za vše.