3 důvody, proč vám pravidlo 50 stran změní život

3 důvody, proč vám pravidlo 50 stran změní život

Pravidlo 50 stran je skvělým způsobem, jak přinést do života řád. Co ale dostanete na oplátku? Benefity, kterým se věnujeme v tomto článku.

Pravidel, jak přečíst více knih, je několik. Mezi jedno z nejoblíbenějších ale patří pravidlo 50 stran. S čím vším vám může pomoct, když ho aplikujete i do svého života?

Budete více číst

Pojďme to smést ze stolu rovnou – budete schopní toho víc přečíst. Jestliže toto pravidlo aplikujete nejen na nejlépe hodnocené knihy, zvládnete zdolat zhruba jednu knížku za týden. Záleží ale samozřejmě na tom, jak objemná díla se chystáte číst. Jiným tempem totiž budete postupovat s tlustou encyklopedií, odlišně pak s tenkou poezií. Odhady, které často najdete na internetu, tedy berte s rezervou.

Vybudujete si disciplínu

Být disciplinovaný je poměrně těžké. Musíte se vyhýbat svodům moderního života, a zajistit si takové prostředí, kde budete schopní svoje zvyky dodržovat. Z pravidla 50 stran byste si proto měli vytvořit zvyk, abyste si na pravidelné čtení zvykli. Jakmile se vám to podaří, zjistíte, že ten samý proces lze aplikovat i u celé řady dalších aktivit. Nezáleží na tom, po čem toužíte. Dosáhnete toho snáz, pokud danou aktivitu přetavíte v pravidelný zvyk. Tímto způsobem vybudujete i nezdolnou disciplínu, kterou vám budou přátelé i blízcí závidět.

Budete mít větší perspektivu

Zajímají vás nejoblíbenější knihy plné zajímavých příběhů, nebo byste raději něco poučného? Na konci dne to je v podstatě jedno. Ze všech děl můžete čerpat užitečné znalosti a zkušenosti. A ty si pak přenesete do reálného života. A navíc si rozšíříte perspektivu. Poznáte nové kultury, světy, postupy, a celkově se tak obohatíte o spoustu zajímavých informací. Pravidlo 50 stran vám tedy může změnit život. Stačí ho zabudovat do své denní rutiny a užívat si každé minuty strávené s vaší oblíbenou knihou.