Akustika jak ji neznáte – co vám pomůže při tlumení hluku?

Akustika jak ji neznáte – co vám pomůže při tlumení hluku?

Někdy je to zkrátka důležité a potřebné. Mít k dispozici něco, co by vám pomohlo eliminovat různé zvuky a hluky, které slyšíte, když jste doma. Slyšíte, jak si lidé vedle v bytě povídají, smějí se, dívají se na televizi nebo žijí svůj běžný život. Tento problém se často vyskytuje v domech, kde vás od sousedů odděluje jedna stěna, například v bytových domech nebo cihlových domech. Pokud jsou na druhé straně domu sousedé z přízemí nebo z patra, může být hluk a rušení nesnesitelné. Existují nějaká řešení, jak hluk snížit nebo se ho úplně zbavit? Samozřejmě nechcete dělat nic trvalého jako rozhádat se s lidmi vedle vás nebo například hledat si jiné bydlení.

Akustické panely

Jsou řešením pro vnitřní akustiku a jejich dopat je určitě velmi pozitivní a pomůže vám, když to potřebujete. Akustické panely se dělí v základu na dvě skupiny.

Pro zlepšení vnitřní akustiky – tedy pohlcují nežádoucí přezvuky, ozvěny nebo hluky.

Pro odhlučnění a izolaci hluku – pomáhají bránit průniku zvuku k vám.

K dispozici je mnoho různých možností a vy si tak snadno vyberete přesně takové, které sedí vám a vašim potřebám. Že si nevíte rady? Nevěšte hlavu. K dispozici jsou vám odborníci, kteří vám mohou pomoci. Stačí jim popsat, co přesně potřebujete a co všechno chcete, aby jednotlivé panely uměly. Lepit se mohou na stěnu, strop, dveře a to proto, že jsou vyrobené z polyuretanu s otevřenou buněčnou strukturou. Částečně tedy pohlcují zvuk a nedochází k jeho odrazu, což se děje u klasických holých stěn.

Lisované akustické desky

Když sáhnete po akustických deskám, získáváte skvělé vlastnosti a to v pomoci eliminace zvuku. K tomu slouží jak vodorovné tak i svislé desky. A platí zde, že čím je objemová hustota materiálu větší, tím větší problém má zvuková vlna jimi projít. Desky je možno využít například jako tlumící vrstvu pod stroje, na podlahu a podobně. Mají také jedno plus – jsou účinné taky jako tepelná izolace a snadno se s nimi pracuje a manipuluje.