Léto je pro pleť obtížným obdobím. Poradíme vám, jak ji vyživovat!

Léto je pro pleť obtížným obdobím. Poradíme vám, jak ji vyživovat!

Je to trošku ironie, ale jak podzim, tak jaro, je pro lidskou pleť tím nejpříjemnějším obdobím. Zatím co v zimě se potkáváme s tím, že je pleť rozpraskaná a bledá kvůli silným mrazům, tak v létě nás zase jednoduše může potrápit její dehydratace, a především ztráta barvy a pevnosti kvůli velkému odlivu podstatných vitamínů.

Léto je tak jednou z ročních částí, která je pro naši kůži doslova extrémně obtížnou. Naštěstí ale existuje velké množství přírodních kosmetických doplňků a přípravků, které nám umožní se o pleť starat s takovou pečlivostí, aby k těmto věcem rozhodně nedocházelo.

 

Pomozte si při problematické pleti

Pro někoho je letní období jenom příležitostí k tomu, jak se hezky opálit, a přitom si užívat slunce bez větších problémů. Jenže jsou i lidé, kteří mají velice problematickou pleť. Tito lidé se velice jednoduše spálí, nebo zcela naopak se může kůže loupat. Pomoci může kosmetika na problematickou pleť, která dokáže i v obtížnějších podmínkách udržet pleť hezky hydratovanou a mineralizovanou přesně podle jejích potřeb.

Starejte se o dostatek vitamínů

Pro kvalitu pleti jsou extrémně důležité vitamíny. Pochopitelně je velká část těch, které sníme s potravou těmi, které se později projeví na kvalitě pokožky, nehtů a vlasů. Jenže zároveň je potřeba zmínit, že jsou vitamíny ideálně aplikované přímo na kůži tím nejlepším. V létě byste měli užívat minimálně krém s vitamínem C, který patří mezi nejdůležitějších výživové vitamíny pro kvalitu pleti v celoročním měřítku. Proto i v zimě takový krém rozhodně neodkládejte do šuplíku!

Chraňte problematickou pokožku make-upem

Může se ale stát, že i přes veškerou snahu budete velice často trpět problémy v letních měsících. Proti tomu se dá bojovat celou řadou věcí, mezi které můžeme jednoduše zařadit také speciální make-upy. Takzvaný make-up na problematickou pleť je jednou z věcí, které pro nás mohou znamenat stabilnější a zdravější pokožku. Funguje tak, že dokáže póry a pleť vhodně uzavřít, díky čemuž při běžném vlivu nebude dopad na zdraví a kvalitu pokožky ani zdaleka tak velký, jako bez něj.