Co udělat před výběrem podlahy?

Co udělat před výběrem podlahy?

Čeká vás volba podlahy? Pokud stavíte dům nebo rekonstruujete interiér, potřebujete se zajisté rozhodnout pro volbu podlahy. Pokud se budete chtít dozvědět více informací o podlahách, možná se budete velmi divit tomu, kolik možností se vám nabízí. Podlah je opravdu mnoho a měli byste se inspirovat především takovým řešením, které je vhodné pro váš interiér. Každá podlaha má své přednosti a výhody. Podíváme se na dvě populární možnosti.

Laminátová podlaha

Podlaha z laminátu je v současné době volbou číslo jedna pro všechny moderní interiéry. Tyto podlahy se vyrábí lepením více vrstev. Jejich vzhled je velmi krásný a dokáží dokonale imitovat dřevo a to tak, že většina lidí nepozná rozdíl, imitovat však mohou i další povrchy, laminátové podlahy se snadno udržují a jsou velmi odolné a to jak proti polití, nárazům, tak i proti poškrábání. Pokud jste se nově přestěhovali a hledáte takovou podlahu, která je rychle vyřešená, laminátové podlahy vám zajistí velmi rychlou a snadnou pokládku. Jejich ceny jsou více než příznivé a zejména si tyto podlahy můžete vybírat v obrovském množství provedení.

Vinylová podlaha

Těmto podlahám se také často říká PVC podlahy, od vinylchloridu, ze kterého se vyrábí. Tyto podlahy jsou velmi dobře známé už řadu let a popularitu si získaly rychlou pokládkou, velkou odolností a také snadnou údržbou. Stejně jako laminát, tak i podlaha z vinylu se skvěle hodí do moderních interiérů a tak jsou tyto 2 podlahy největšími konkurenty. Vinylová podlaha může rovněž imitovat nespočet jiných materiálů, může vypadat jako dlažba, dřevo, kámen a mnoho dalšího. Vyplatí se projít si vzorník a vybrat si z velkého množství provedení takové, které bude nejlépe sedět k vašemu interiéru a jeho vybavení.