Jak se zbavit úzkosti a jaké metody léčby existují?

Jak se zbavit úzkosti a jaké metody léčby existují?

Trpíš úzkostí? Pokud se domníváš, že ano, není radno toto psychické onemocnění podceňovat. V následujících řádcích ti sepíšeme, jak poznat, že se u tebe úzkost vyskytuje a proč bys měla neodkladně vyhledat odborníka.

Jak se projevuje úzkost

Přepadají tě občas strachy a obavy, které se projevují i fyzickými projevy? Zničehonic se ti rozbuší srdce, vyschne ti v ústech, jsi paralyzovaná, pociťuješ mravenčení v končetinách, potíš se, následně tě přepadá zimnice a je ti celkově na volno? Takhle vypadá úzkost v praxi. Přepadne tě nepřipravenou a zasáhne tě jako blesk. Naštěstí ale existují zaručené metody, jak se zbavit úzkosti – a některé z nich se dají praktikovat i po první návštěvě terapeuta.

Navštiv odborníka

Máš pocit, že máš své úzkostné stavy pod kontrolou? Vypěstovala sis nějaké techniky, které ti pomáhají se zklidnit? Výborně. Aby ale byla léčba účinná a úzkosti časem zcela vymizely, nebraň se návštěvě odborníka. Pokud trpíš úzkostí právě z kontaktu s lidmi, nemusíš mít strach. Je 21. století a terapie se dá podstoupit i online. Záleží zcela na tobě, kterou platformu si k léčbě zvolíš: Messenger, Skype nebo snad WhatsApp?

Jak probíhá léčba

A strach nemusíš mít ani ze samotné léčby. Říká ti něco slovo psychoterapie? Právě ta je totiž k léčbě úzkostí využívána. Probíhá naprosto přirozeně prostřednictvím rozhovoru s odborníkem, který při prvním sezení stanoví metodu léčby a určí celkovou diagnózu. Léčbu pomocí psychoterapie si tedy představuj jako rozhovor s kamarádkou, který má na tebe pozitivní účinky a po němž se budeš cítit lépe.

Úzkostné poruchy by se nikdy neměly brát na lehkou váhu. Dokážou totiž pěkně znepříjemnit život a jedince mohou mnohdy až paralyzovat. Jejich léčba probíhá za pomoci psychoterapie a není žádný důvod se jí obávat.