Podívejte se na 5 důvodů ke konzumaci matcha tea? Necháte se přesvědčit?

Podívejte se na 5 důvodů ke konzumaci matcha tea? Necháte se přesvědčit?

Chcete se přidat po bok hollywoodských celebrit, cítit se fit a nemít nezvladatelné chutě k jídlu? Pak byste měli vyzkoušet některý z detoxikačních čajů. Jedním z nich je japonská matcha, která se ze země vycházejícího Slunce rozšířila velice rychle do celého světa.

1.     Dopřejte si tu nejvyšší kvalitu

Proč hledat kompromisy, když můžete mít to nejlepší? Když pijete čaj matcha konzumujete na rozdíl od běžného zeleného čaje celé čajové lístky, ne pouze převařenou vodu. Matcha je totiž považován za nejkvalitnější práškový zelený čaj vůbec. Jeho zdrojem jsou zastíněné svrchní lístky čajové odrůdy Camellia simensis, které se napařují, zbavují stonků a nakonec suší. Teprve poté jsou rozemlety na jemný prášek, který znáte jako matcha tea. Ten je pak při skladování chráněn před oxidací a světlem, aby se zachovaly v nejvyšší možné míře jeho vlastnosti.

2.     Hubněte s matcha tea

Zelený čaj matcha dokáže vybudit metabolismus k nevídané intenzitě spalování nadbytečných tuků, podobně jako to umí jihoamerická guarana.  Stejně jako ona to zvládá bez nežádoucích vedlejších účinků, tedy bez vysokého krevního tlaku či bušícího srdce.

3.     Účinná detoxikace

Vysoký obsah chlorofylu, zeleného přírodního barviva, které se v čajových lístcích ve zvýšené míře tvoří díky jeho řízenému zakrývání bezprostředně před sklizní, může nejen za krásně sytou zelenou barvu čaje matcha, ale také za jeho silné detoxikační účinky, které z něho dělají účinný prostředek pro zbavení se chemických toxinů a těžkých kovů.

4.     Posílení imunitního systému

Svoji obranyschopnost můžete podpořit například konzumací čajů z bylinek, které si sami vypěstujete, anebo vsadit na jistotu a dopřát si matcha tea, který obsahuje ve zvýšené míře vitamíny, železo, draslík, vápník anebo bílkoviny. Tedy látky, které naše tělo nezbytně potřebuje.

5.     Energie na cokoliv

Matcha tea obsahuje určitý druh kofeinu, jehož konzumace je pro lidské tělo výhodnější než konzumace kofeinu obsaženého v kávě. Uvolňuje se do krevního řečiště totiž postupně, takže se nemusíte obávat náhlého prudkého zvýšení energie s následným pádem na dno, ale můžete počítat s nepřetržitou stabilní dodávkou přesně tak, jak ji potřebujete.