Nejlepší možnosti při výběru nové podlahy

Nejlepší možnosti při výběru nové podlahy

Nic nekazí dojem z celého interiéru tolik jako stará opotřebovaná podlaha. Můžete malovat stěny, přidávat doplňky a dokonce vyměňovat nábytek podle rozpočtu, ale výměna celé podlahy je mnohem větší – a nákladnější – prací.

V dnešní době existuje mnoho různých možností podlahy, včetně několika, které jsou velmi cenově dostupné. Nemůžete však jen náhodně vybrat jednu z těchto levných možností podlah a očekávat, že bude fungovat v jakémkoli prostoru. Každý typ podlah má výhody a nevýhody a typ, který je ideální pro jednu místnost, může být hroznou volbou pro druhou. Floor experts podlahy nabízí velký výběr druhů podlah, mezi nejoblíbenější patří dřevěné a laminátové podlahy.

Dřevěná podlaha

Masivní dřevo je po desetiletí jedním z nejpopulárnějších typů podlah.

Lidé milují masivní dřevěné podlahy, protože to vypadá skvěle v jakémkoli stylu domu s jakýmkoli dekorem. Odborníci tvrdí, že podlaha z masivního dřeva může zvýšit prodejní hodnotu vašeho domova.

Dřevěné podlahy se poměrně snadno čistí; jen je pravidelně zametejte a okamžitě vytřete všechny skvrny. A jejich vlastní instalace je poměrně snadný DIY projekt , který vám umožní ušetřit peníze za práci.

Největší nevýhodou podlah z tvrdého dřeva je to, že se nevydrží dlouho hrubé zacházení. Mohou se zdeformovat, pokud jsou dlouhodobě vystaveni vlhkosti, což z nich činí špatnou volbu pro koupelny nebo prádelny.

Dřevěné podlahy jsou nejlepší pro prostory, které nemají dostatek provozu, jako jsou obývací pokoje, haly a ložnice.

Laminátová podlaha

Podlaha z umělého dřeva vypadá jako masivní dřevo, ale je vyrobena jiným způsobem. Nahoře má tenkou dýhu z přírodního dřeva, na níž je vidět zrno, pod ním vrstvy levnější překližky. Díky tomu je laminát levnější a robustnější.

Laminátové podlahy vám mohou dát vzhled masivního dřeva za nepatrně nižší cenu. Díky tomu je snazší si dovolit exotická dřeva jako je tygr nebo javor brazilský, které jsou odolnější vůči poškrábání a prohloubení. Jsou stabilnější než masivní dřevo a méně citlivé na změny teploty a vlhkosti, což z nich činí rozumnou volbu pro suterén, na rozdíl od masivního dřeva.