Nevyhazujte elektroniku kvůli vadné baterii

Nevyhazujte elektroniku kvůli vadné baterii

Žijeme v konzumní době, kdy se výrobky nekupují tak, aby vydržely co nejdéle, ale trh zákazníky tlačí k tomu, aby neustále kupovali nové a nové produkty. Ne každý s tímto životním stylem souhlasí, protože je náročný na životní prostředí i na naší peněženku. Obzvláště u elektroniky se mnoho lidí snaží si jí udržet co nejdéle funkční, protože nejde zrovna o malou investici. Ne každý však zahodí telefon, notebook, nebo třeba aku nářadí, proto, že by ho už nechtěl a šel za novějším modelem, často odejde baterie.

Všechny přístroje, které disponují baterií, jsou odsouzeny k tomu, že tato část dříve nebo později přestane plnit svou funkci. Ačkoliv se o tom moc nemluví, do některé elektroniky se dříve často dávala kazítka, aby nám odešla krátce po skončení záruky. Co se týče baterií, zde však nejde o vinu výrobce, žádná baterie nedokáže vydržet věčně a to jednoduše proto, že se dosud nenašel technologický proces, který by takovou baterii uměl vytvořit. Časem v bateriích kolísají ionty lithia a s každým dalším nabitím se kapacita postupně snižuje. Z původních několika hodin pak baterie vydrží jen pár minut, dokud neodejde zcela.

Kupte si levně nové baterie

Vadná baterie by rozhodně neměla být důvodem, proč elektroniku vyhodit. Můžete levně pořídit nové baterie a to za nízké ceny. Vyhněte se však běžným obchodům a navštivte eshop Baterie24.cz. Naleznete zde baterie do vrtačky, notebooku, fotoaparátu, kamery, telefonu a každé další elektroniky, na jakou si jen vzpomenete. Jelikož je nákup baterie levný, můžete si ji výhodně pořídit a svou elektroniku používat nadále, jako když byla nová. Kromě baterií můžete v eshopu najít i nabíječky, takže pokud je vaše nabíječka rozbitá, ani to nepředstavuje už žádný problém. Nelezení vhodné baterie nebo nabíječky vám zabere jen chvilku, stačí vybrat podle značky vaší elektroniky a následně zvolit váš model.