Oprava notebooku – vyplatí se do ní investovat?
Notebook už dávno není výdobytkem moderní doby, už to není věc, kterou si pořizuje kompletně celá rodina, stojí hodně peněz a musí se s ním zacházet jako se svatým grálem. Notebooky jsou dnes k dostání v mnoha cenových relacích. Některé jsou velmi našlapané, graficky, technicky a také disponuje různými vymoženostmi. Když se notebook porouchá, obvykle se snažíte opravit jej sami, vlastní pomocí. Máte kamaráda, který se občas vrtá v počítačích, a tedy umí něco málo opravit. Když se tedy ani on nedohledá chyby, bude potřeba nechat to na skutečných odbornících. Nebo je?
Opravit či neopravit?
Spousta lidí má v tuto chvíli dilema. Když se notebook porouchá a nepomůže nechat jej chvíli „odpočinout“ nebo vypnout a zapnout, pak je to na pováženou. Dát jej opravit? V různých servisech vám jej pohodlně opraví, ale co když bude vada velká a tím pádem její odstranění drahé? Nebude pak lepší investovat do nového přístroje? Nemusíte se tak bát, že se chyba objeví znovu a vy budete znovu muset investovat peníze. Nový přístroj bude v záruce a nebude vám hrozit například výměna lcd na vlastní náklady a podobně. Jak se tedy rozhodnout a co dělat? Nechat opravit nebo koupit nový?
Poradí vám v servise
Ano, na tuto otázku umí poradit v servisech, pokud jsou féroví a nesnaží se poradit tak, aby měli oni zisk. Například servis notebooků Brno provádí základní diagnostiku. Tedy prohlédnout si zničený notebook, určí jeho vadu a také navrhnou řešení problémů. Nepouští se však hned automaticky do opravy, řeknou vám, kde je chyba, jak vysoká bude vaše investice a podle toho se také rozhodnete. Vyplatí se investovat do opravy? Nebo raději pořídíte nový a o klidně o třídu lepší kousek a ze starého jen vytáhnout potřebná data a soubory? Rozhodnutí je zcela na vás.