Pravidla pro hubnutí – jak si je správně stanovit a konečně zhubnout?

Pravidla pro hubnutí – jak si je správně stanovit a konečně zhubnout?

Je pro vás hubnutí noční můrou? Když o tom začnete přemýšlet, znamená to, že pár dní vůbec nenajíte, protože zahájíte hladovku, jak je to napsáno v časopise nebo jíte minimálně a věci, které vám nechutnají. Přirozeně tak budete podráždění, nepříjemní, naštvaní na celý svět a nejen vy, ale také vaše okolí se bude upřímně těšit, až s dietou skončíte. Neustálá únava a podráždění není něco, co by se diety mělo objevovat. Navíc nedosáhnete kýžených výsledků, když budete hladovět nebo jíst minimálně. Hubnutí se musí vzít od podlahy a hlavně na to jít zdravě a pomalu. Jaká pravidla dodržovat?

Nastavte si reálné sny

Sníte o tom, že zhubnete dvacet a více kilogramů? Ověřte si, zda to skutečně potřebujete. BMI kalkulačka vám vypočítá, jak na tom aktuálně jste a kolik by bylo dobré zhubnout. Následně si naplánujte, že zhubnete 2 – 4 kilogramy za měsíc, ne najednou zhubnout dvacet kilo.

Zamyslete se nad stravou

Ta musí být opravdu kvalitní, žádné fast foody a jiné zpracované potraviny. Přidejte k jídlu porci zeleniny, dopoledne na svačinu ovoce, zpracované potraviny nahraďte čerstvými, vařte si doma a tak, ať víte, co do jídla dáváte.

Nestresovat se

Věčná otázka, jak zhubnout? Hlavně se nestresovat. Někdy to prostě na začátku nejde tak hravě, jak jste si mysleli. Nebo naopak, na začátku to jde a po třech měsících se hubnutí zastaví. Nepropadejte panice a myslete pozitivně.

Dostatek spánku

Dospělí potřebují minimálně 6 – 8 hodin spánku. Dodržujte proto toto rozpětí. Spánek dodává energii na další den, na fyzickou aktivitu a běžné fungování těla. Nebudete se cítit unavení, zničení a sportování bude radost.

Pohyb

Zdravé jídlo je fajn, dodržování režimu také, ale samo o sobě toho moc nezmůže. Je nutno vše doplnit pohybem, který tělo rozhýbe, dodá mu dobrou fyzickou kondici, pomůže odolávat nemocem a bakteriím a zocelí vás. K tomu pomůže formovat tělo a lépe hubnout.