Venkovní žaluzie vs. venkovní rolety: Jaké jsou pro vás ty pravé?

Venkovní žaluzie vs. venkovní rolety: Jaké jsou pro vás ty pravé?

Kvalitní dobře zvolené stínění vám může ušetřit řadu starostí a problémů, navíc vaší domácnosti dopřeje tížený komfort. Jaké venkovní stínění je však ideální právě pro vás a váš dům?

Venkovní stínění

Zvolit si můžete z venkovních i vnitřních typů stínění, velmi záleží také na tom, zda bydlíte v panelovém domě, roubence, domě moderním či klasickém. Stínění byste totiž měli vybírat nejen podle ceny, ale také jeho designu a výhod, které vám nabízí. K modernímu domu se samozřejmě hodí jiné druhy stínění, než ke klasickému rodinnému domu. Na výběr však máte například z venkovních žaluzií, venkovních rolet či svislých fasádních clon. Venkovní stínění Praha vám problémy se stíněním pomůže snadno vyřešit. Stínění můžete zvolit i pro vaši terasu.

Venkovní žaluzie

Pro světelnou i tepelnou regulaci ve vašem interiéru jsou vhodné venkovní žaluzie. Venkovní žaluzie vám dovolují stále větrat a zároveň stínit. Skvělé je, že si můžete vybírat z pestré nabídky barev, tvarů lamel a provedení žaluzií s manuálním či motorickým ovládáním. Mezi benefity patří také to, že ušetříte za klimatizaci. Venkovní žaluzie Mladá Boleslav pro vás mohou být skvělou volbou.

Venkovní rolety

Pokud si rádi přispíte a hledáte možnost stínění, které vás zcela uchrání před slunečními paprsky, zvolte si venkovní rolety. Ty jsou velmi praktickými ochránci vašich oken, jelikož je udržují v kondici a chrání před prudkým deštěm, kroupami i UV zářením. Na chatě či ve výloze poslouží také jako ochrana před zloději. Díky venkovním roletám dosáhnete stoprocentního zastínění interiéru a snižují také hluk z okolí. Regulují tedy světlo i hluk.

Svislé clony

Spíše netradiční možností jsou pro vás svislé fasádní clony, které působí elegantně a dokážou fasádu zajímavě oživit. Vybrat si můžete různé druhy perforované látky a zajistit specifickou viditelnost skrze clonu. Dosáhnout však můžete i naprostého zatemnění.