Tipy, jak správně vybrat parfém

Tipy, jak správně vybrat parfém

Parfémy, toaletní vody a jiné vůně jsou běžnou součástí kosmetické výbavy většiny žen i mužů. Pokud se chystáte na večírek, ples či „jen“ romantickou večeři s partnerem, jistě si dáváte záležet na svém oblečení a účesu. Správný výběr vůně vám celý outfit podtrhne, ovšem na druhou stranu, špatným výběrem můžete vše pokazit. Jak se ve světě vůní orientovat, aniž byste utráceli tisíce za značkové parfémy?

Jaké vůně se vám líbí?

Ujasněte si, které vůně máte rádi z běžného života. Jaký typ květin, ovoce, dřevité vůně, orientální nebo vodní. Udělejte si seznam. Pokud chcete vyrazit na průzkum, udělejte to odpoledne. Po ránu je čich nejcitlivější a všechny vůně se vám budou velmi silné.

Kdy budete parfém používat?

K večerním slavnostním příležitostem použijte těžší dřevité vůně, použijte dokonalé imitace parfémů, které se kvalitou vyrovnají originálu. Přes den dejte přednost lehčím svěžím květinovým nebo ovocným vůním.

Kromě příležitosti je ve výběru parfémů důležité roční období. Horko vůně dělá intenzivnější, proto těžké vůně schovejte raději na zimu.

Jak za parfém ušetřit?

Stejně jako u oblečení nebo obuvi i u parfémů často platíte vysokou sumu za značku. Napodobeniny parfémů mohou být stejně kvalitní jako originály, jen bez honosného názvu a originálního flakonu.

 

Jak správně parfém aplikovat?

Postříkat se parfémem či toaletní vodou od hlavy až k patě a přivádět své okolí k záchvatům kašle, opravdu není to správné řešení. Šířit vůni po celý den kolem sebe budete spolehlivě pomocí míst, kde cítíte svůj tep. Na krku pod ušima a na zápěstí. Během léta můžete využít také své kotníky.

Než parfém nanesete, namažte místa hydratačním krémem, parfém bude efektivněji a více vonět. Na každé místo stříkněte pouze jednou. Mnoho lidí, především žen, má zvyk navoněnou vnitřní stranu zápěstí o sebe třít, což je špatně. Parfém pouze nastříkejte a nechte zaschnout.