Vaginální tableta

Vaginální tableta

U mnoha žen jsou častým problémem záněty v intimní oblasti. Často se projevují jako nepříjemné svědění či pálení, které bývá doprovázeno bolestí. To vše znepříjemňuje každodenní činnosti. Někdy je to záležitost jednorázová, v nezřídka případech se však jedná o obtíže opakované.

Záněty pochvy se neobjevují pouze z důvodů zdravotních komplikací v pochvě, ale je to také následek disharmonie celého těla. Mezi nejdůležitější faktory, které vznik disharmonie podporují, patří stres, nevhodná strava s přemírou cukru a nekvalitní spánek. Pokud je tělo zdravé, v harmonii a vytváří si přirozenou obranu proti infekcím, pak je v harmonii i poševní prostředí.

Vaginální probiotika v tabletách

Pokud dojde k narušení rovnováhy v těle, může se to projevit i na rovnováze poševní, která vytváří přirozenou ochranu proti šíření infekcí. Jako důsledek oslabeného organismu se pak objevují mykózy a vaginální infekce, proti nimž je účinná forma boje vaginální tableta. V nabídce naleznete několik různých druhů.

K nejčastějším příčinám vzniků zánětů pochvy patří léčba pomocí antibiotik, cukrovka, přílišná konzumace sladkého, koupání v nevhodném vodním prostředí a dokonce i nošení nevhodného spodního prádla. U některých žen se objevují vaginální záněty i po pohlavním styku. V tomto případě je vhodné používat čípky nebo vaginální tablety s obsahem laktobacilů. Ty navrátí poševnímu prostředí vhodné pH a zabrání tak vzniku nechtěných obtíží.

V tabletách se prodávají vaginální probiotika, která pomáhají obnovovat a posilovat přirozenou mikroflóru. Jsou vhodná nejen pro preventivní péči, ale také po používání antibiotik.

Vaginální tableta se používá i pro léčbu různých gynekologických zánětů. Každý druh tablety obsahuje jiné účinné látky. Některé tablety patří do skupiny širokospektrálních antimykotik působících proti většímu množství mikroorganizmů houbovitého charakteru.