Tři chyby, které dělají rodiče při nákupu prvních bot

Tři chyby, které dělají rodiče při nákupu prvních bot

Člověk je tvor chybující. A to samé platí i při nákupu prvních bot pro vaše dítě. Jakým chybám se vyvarovat? Čtěte v tomto článku.

První boty pro vaše dítě. To je událost, na kterou se těší snad každý rodič. Řada z nich ale podlehne pocitu, že má všechno pod kontrolou. Vybírá tak raději podle své intuice, než podle faktů. V tomto článku vám tedy ukážeme tři nejčastější chyby, kterých se rodiče dopouštějí při nákupu prvních bot.

Krása až na prvním místě

Estetický dojem bývá hnacím motorem k nákupu. Neříkáme sice, že vzhled bot není důležitý, ale rozhodně by neměl být tím jediným důvodem ke koupi. Ne všechno, co je krásné, také dobře slouží. Je velice důležité, aby první botičky byly vyrobené z kvalitních materiálů. Pokud se chcete vyhnout problémům v podobě plochých noh, vybočených malíčků či kladívkových prstů, vybírejte pečlivěji.

Rodič nezná velikost chodidla

Každý zná číslo svého chodidla. U dětí je to ale složitější. Noha malého dítěte totiž roste průměrnou rychlostí 15 – 18 mm za rok, u starších dětí 8 – 12 mm za rok. Zejména u těch nejmenších tedy pravidelně přeměřujte nohu a pořizujte nové dětské boty superfit s větší frekvencí. Odborníci radí, že rodiče by měly dětem v předškolním věku kontrolovat nohy každé dva až tři měsíce, u starších školáků v horizontu čtyř až pěti měsíců. S rostoucím věkem pak stačí jedno měření za půl roku.

Rodič se snaží za každou cenu ušetřit

Pro některé rodiče může nákup obuvi a dalších potřeb výrazný zásah do jejich hospodaření. Proto se často snaží ušetřit a kupují věci z druhé ruky. Netvrdíme sice, že se tady nedají sehnat kvalitní výrobky, ve většině případů uděláte lépe, když pořídíte nové a certifikované produkty. Takové produkty jsou sice o něco dražší, ale splňují veškeré evropské normy. Díky tomu nemusíte mít strach, že by jejich nošením byl ohrožen zdravý vývoj vašeho dítěte.