Výběr aku vrtačky: Jak na něj?

Výběr aku vrtačky: Jak na něj?

Pravdou je, že aku vrtačka patří k nejznámějším a nejžádanějším typům akumulátorového nářadí. Její hlavní výhodou je univerzálnost. Můžete s ní vrtat a šroubovat, dokonce vrtat do cihlového zdiva, pokud si pořídíte kvalitní aku vrtačku s příklepem. Jak však aku vrtačku vybírat?

Proč aku vrtačka?

Hlavní výhodou aku vrtačky je to, že není závislá na elektrické síti. Můžete s ní tedy vrtat prakticky kdekoliv, pokud máte nabitou baterii. Pracovat s ní můžete na zahradě, doma, v dílně, kdekoliv se vám jen bude chtít. Co se týká výkonu, aku vrtačky pomalu dohání elektrické vrtačky. Obávat se nemusíte ani ceny. Aku vrtačka zvládá vrtání i šroubování a je složena z těla a akumulátoru.

Akumulátor

Akumulátor, tedy aku baterie či aku článek, se nejčastěji zasouvá do spodní části vrtačky. Co se týká parametrů, měl by vás zajímat především typ akumulátoru, napětí a kapacita. Vhodné je si pořídit akumulátory dva, abyste mohli jeden nabíjet, zatímco s druhým pracujete.

Vlastnosti aku vrtačky

Rozhodnout byste se také měli, zda si pořídíte aku vrtačku s příklepem. S aku vrtačkou zvládnete hravě provrtat dřevo, plast a kov. Čeká-li vás doma vrtání do cihlové zdi, budete potřebovat aku vrtačku s příklepem. Přesto je příklep u aku vrtačky spíše doplňkovou funkcí, dokáže vrtat do zdiva, ale naprosté zázraky nečekejte. Pokud vás čeká doma větší rekonstrukce, vyplatí se vám investovat spíše do elektropneumatického kladiva, zvlášť pokud plánujete vrtat do panelu. Rozhodující by pro vás měli být i rychlosti otáček. Aku vrtačky mívají jednu či dvě rychlosti.

Kde aku vrtačku pořídit?

Rozmanitou nabídku kvalitního nářadí vám nabízí nářadí stanley fatmax. Předností této značky je především kvalita a mnohaleté zkušenosti. Dejte proto přednost kvalitě, která vydrží desítky let.