Důvody pro založení offshore společnosti

Důvody pro založení offshore společnosti

Offshore podnikání je stejné jako jakékoliv jiná podnikatelská činnost. Rozdíl je v tom, že offshore společnost vyvíjí svou činnost ve své domovské zemi, ale daně odvádí ve třetí(proto offshore) zemi. V posledních letech se v médiích u veřejnosti objevovaly negativní reakce na toto podnikání a zejména na tzv. daňovou optimalizaci. Ve skutečnosti se nejdná o žádnou nekalou činnost, ale o legální způsob podnikání.

Výhody offshore podnikání

Tento způsob podnikání je výhodný jak pro samotného podnikatele, tak i třetí zem, ve které odvádí daně. Zahraniční investoři sem přinášejí kapitál, který pak místní vláda používá na podporu místní ekonomiky, zlepšování infrastruktury, zvyšování počtu pracovních míst a v neposlední řadě do zvyšování životní úrovně svých obyvatel. Zahraniční podnikatel má z offshore podnikání prospěch především v daňovém zvýhodnění a navíc mu daňový ráj poskytuje ochranu jeho majetku a anonymitu vlastnictví.

Co je třeba k založení offshore společnosti?

Případný zájemce si musí uvědomit, že k založení je třeba mít jednak praktické zkušenosti, a jednak dobré vztahy ve vládních i nevládních kruzích a v bankovní sféře. Tyto předpoklady může poskytnout společnost Winston Wolfe & Co, která sídlí v Dubaji a v ČR má svou pobočku. Nabytých zkušeností i potřebných vazeb pak využívá ve prospěch žadatele o založení offshore společnosti. Pro zahraničního investora je také důležité, že podle charakteru jeho činnosti mu tato společnost vytipuje vhodný stát.

Nejznámější daňové ráje

Díky svému sídlu zakládá společnost Winston Wolfe & Co offshore společnosti nejčastěji ve Spojených arabských emirátech. Dalšími destinacemi jsou Seychely, některé karibské ostrovy, HongKong a další. V poslední době je velký zájem o americký stát Delaware na severovýchodě USA. Jeho hlavní město Dover je pro investory přitažlivé svým liberálním obchodně-právním zákonodárstvím. Zahraničním investorům přináší tato zóna volného obchodu nejen ekonomický efekt, ale také prestiž americké firmy.