Jak prát látkové plenky?

Jak prát látkové plenky?

Pravděpodobně první věcí, které mnoho budoucích rodičů napadne, když přemýšlí o použití látkových plen, je jejich praní. Ale ve skutečnosti to není tak špatné, jak se na první pohled zdá.

Už jste někdy prali prostěradla, ručníky, ponožky, spodní prádlo, džíny, svetry nebo jakýkoli jiný druh oblečení? Pokud je odpověď ano, pak jistě zvládnete vyprat i látkové plenky.

Vyjměte plenu ze svrchních kalhotek

Můžete uložit špinavou plenku přímo do jakéhokoli vědra nebo sáčku, který používáte k ukládání špinavých plenek. Pokud je vaše dítě na pevném jídle a tím pádem je také obsah plenky pevný, vysypte obsah plenky nejprve do toalety, než plenku uklidíte.

Praní látkových plen

Nejprve naházejte všechny špinavé plenky do pračce a pusťte studený cyklus, abyste uvolnili a vyřadili z plenek veškerý odpad. Jakmile je první cyklus hotový, stačí zapnout pračku a přidat prací prostředek. Spusťte druhý cyklus při vyšší teplotě a pokud má vaše pračka možnost má zvolit další máchání, zapněte ho.

Vyhýbejte se používání aviváže, která způsobuje mnoho alergických reakcí a rozhodně není vhodná při praní spodního prádla nejen pro děti, ale i dospělé.

Sušení plenek

Každá řada látkových plen má specifické pokyny pro sušení. Některé musí být sušené na vzduchu, zatímco jiní mohou přijít do sušičky na střední nebo nízké nastavení. Bavlněné látkové pleny na vzduchu schnou déle, ale hybridní a kapesní styly rychle uschnou. Na webových stránkách vaší značky najdete další informace o pokynech pro sušení, zejména předtím, než je vložíte do sušičky.

Další informace o látkových plenkách, tipy, jak se o ně starat nebo různé zajímavosti najdete na webu latkovepleny.cz.

Jak často byste měli prát látkové plenky?

Většina rodičů, kteří používají látkové plenky, je každý den nebo dva pere. Při delším čekání mohou začít zapáchat a skvrny jsou více „zažrané“. Ujistěte se tedy, že máte po ruce dost čistých plenek, které vám vydrží alespoň pár dní.

Děti mohou ušpinit 8 až 10 plenek denně (nebo více!), Zejména v novorozeneckých měsících. Zásobování asi 24 látkovými plenkami se zdá být magickým číslem pro mnoho rodin, ale pokud byste to naprosto potřebovali, mohli byste si vystačit s pouhými 14 – stačí být připraveni každý den prát plenky.