Jaký druh barev ideálně zvolit na přírodní scenérie při kreslení obrazů?

Jaký druh barev ideálně zvolit na přírodní scenérie při kreslení obrazů?

Kreslení obrazů je velice složitou činností, na kterou je potřeba dostatek zkušenosti i vybavení, které nám pomohou najít to nejlepší. Přírodní scenérie jsou ještě k tomu specifické v tom, že se v nich mnohdy míchají různé kombinace barev. Nedá se tak jednoznačně říct, která barevná kombinace nebo kreslířská technika může být ideální volbou.

Existují ale i takové možnosti, které nám mohou sloužit minimálně jako dobrá motivace při výběru správného druhu barev. Pojďme se na ně společně podívat.

Barvy, které se hodí na vodní plochy

Typickou součástí celé řady obrazů jsou různé tůňky, rybníčky a jezírka. Zkrátka vodní plochy jsou něčím, co se spousta lidí velice ráda kreslí díky nádhernému efektu zrcadlení. Tento efekt ale může být stejně tak krásný jako nepovedený, pokud zvolíte špatnou techniku nebo nemáte dost zkušeností.

Opravdu typickou technikou, která se na podobné scenérie používá, jsou olejové barvy. Olejomalba je totiž jako dělaná na taková místa, ve kterých se dynamicky propojují různé barvy a odstíny. Pokud tedy chcete opravdu důvěrně vykreslit odrazy na hladině, tak vám dobře zvládnutá olejomalba dokáže vykouzlit dokonalé dílo.

Na podzimní scenérie se hodí akrylové barvy

Podzimní scenérie jsou dalším, velice oblíbeným motivem. Je to jasné, protože se tady dá skoro neomezeně pracovat se spoustou barev a tvarů, které udělají každý obraz originálním dílem. Na to se mohou nejvíce hodit akrylové barvy. Oproti jiným druhům se poměrně dost obtížně míchají s ostatními barvami, což je na těchto scenériích jejich hlavní výhoda. Jednotlivé listy a detaily díky tomu zůstanou ostře vykreslené, jako byste si je prohlíželi v reálu.

Pro méně zkušené malíře jsou vhodné tempery

Rozhodně je potřeba ale myslet i na to, že ne každý má spoustu zkušeností. Jak olejomalba, tak i kresba s akrylovými barvami, jsou poměrně dost obtížné. Vedle toho temperové barvy nabízejí poměrně dost hezký kompromis. Stále se nemíchají tak moc jednoduše jako jiné druhy barev, ale manipulace a práce s nimi je velice jednoduchá. Ne nadarmo jsou to jedny z prvních barev, se kterými se učíme. Zároveň ale v rukou profesionála dokážou naprosté divy.