Mulijete horolezectví a turistiku? Pak se vypravte do Chorvatska

Mulijete horolezectví a turistiku? Pak se vypravte do Chorvatska

Vzhledem k tomu, že cesta do chorvatska se dá zvládnout i automobilem, je tato destinace ideální volbou pro dovolenou. A pokud zrovna nepatříte mezi milovníky povalování na pláži, můžete si užívat chorvatskou turistiku a to jak v nížinách, tak i na horách. Chorvatské hory sice nejsou nijak obzvlášť vysoké, ale poskytují rozmanitou scenérii. Většina z nich je také docela dobře přístupná.

Kam se vydat na pěší výlety?

Vyberte si nějakou z možností ubytování v chorvatsku a vydejte se poznávat místní krajinu. Velký výběr ubytovacích zařízení naleznete na portálu ubytovanivchorvatsku.cz.

Vydáte-li se na pobřeží, naleznete zde pohoří nejvyšší, ale zároveň i nejkrásnější, s kouzelnými pohledy do okolní krajiny. Patří mezi ně pohoří na Istrijském poloostrově, ale také pohoří v Dalmácii nebo Biokovo. Výjimečným místem je pak pohoří Velebit, které je zároveň nejdelším. Hory naleznete i na některých chorvatských ostrovech. Ty sice nejsou tak vysoké, zato nabízejí celou řadu zajímavých turistických cílů. Vydat se můžete na vrcholky Brače, Cresu, Hvaru, Krku, Visu, Pagu, Kornat nebo Rabu.

Velebit

Toto vápencové pohoří se rozkládá u pobřeží Jaderského moře, severním směrem od známého přístavu Zadar. Dělí sen a tři části – Severní, Střední a Jižní. V Severním Velebitu se nachází skalní labyrint tvořený skalnatými útvary roztodivných tvarů. Patří sem i nejhlubší propast světa. Nedaleko turistické chaty u hory Zavižan můžete zavítat do Velebitské botanické zahrady. V Jižním Velebitu se nacházejí nejvyšší vrcholy celého pohoří. Součástí je krasový říční kaňon Paklenica, který se rozkládá nedaleko sídla Starigrad.

Biokovo

Na jeho návštěvu se musíte vydat do Splitsko-dalmatské župy. Pod nejvyšším vrcholem, kterým je Sveti Jura, leží známé letovisko Makarska. Historie turistiky této oblasti má velmi dlouhou tradici.