Ostrov Krk – dovolená snů

Ostrov Krk – dovolená snů

Rozkládá se v Kvarnerském zálivu a jako jeden z mála je spojem s pevninou. Spojení zajišťuje místní most. Rozlohou se řadí mezi největší jadranské ostrovy. V jeho okolí se nachází větší množství ostrovů a ostrůvků. I ty nabízejí ubytovaní chorvatsko.

Turistické destinace

Svým návštěvníkům nabízí velké množství obydlených vesniček i turistických středisek.

  • Město Krk

Nachází se v jihozápadní části pobřeží. Jedná se o historické středisko, které obklopují mohutné hradby. Na webu ubytovanivchorvatsku.cz si zde můžete objednat last minute chorvatsko.

  • Baška

Tento tradiční turistický cíl naleznete v jižním ostrovním zálivu. Návštěvníky láká zdejší oblázko – písčitá pláž, která se pyšní oceněním Modré vlajky. Městečko nabízí celou řadu vodních aktivit a je východiskem pro zajímavé výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí.

  • Vrbnik

Městečko je umístěné v severovýchodní části ostrova, na skalním útesu. V tom tkví jeho unikátnost. Toto místo má velmi bohatou historii. Na mnoha stavbách jsou i v současné době patrné nápisy v hlaholici, jíž bylo v minulosti centrem. Za zmínku stojí také fakt, že se v okolí města pěstuje vynikající odrůda vinné révy, kterou nikde jinde nenajdete. Uličky města ukrývají velké množství vinařství. Víno zde můžete jak ochutnat, tak i zakoupit.

Ostrov Krk nabízí bohatou síť stezek pro pěší i cyklisty. Omrzí-li vás tedy lenošení na pláži, můžete se vydat na některý ze zajímavých výletů. Letoviska Punta nebo Baška jsou výchozími body pro výstupy na Pastýřských stezkách, které vedou k nejvyšším ostrovním vrcholům. Mapa stezek je k dostání v turistických centrech.

Součástí ostrova je také léčivé bahno, které se nachází v téměř uzavřeném zálivu Soline, v severovýchodní části ostrova, na jeho pobřeží, v západní části známé pláže Komoriska Meline. Ta je tvořena jemným pískem. Moře na místní pláži je mělké do velké vzdálenosti a také je o několik málu stupňů teplejší, než to v okolních zátokách.