Příprava na pohovor: Děláte dost?

Příprava na pohovor: Děláte dost?

Když si prohlížíte pracovní nabídky, například na cz.jobimi.com zjistíte, že je opravdu z čeho vybírat. Pracovní nabídky z nejrůznějších oborů si dokonce můžete vyfiltrované, podle svých preferencí, nechat zasílat na svůj e-mail. Jednodušší už to ani být nemůže. Na odeslané životopisy a motivační dopisy začnou chodit odpovědi, a je pravděpodobné, že nová práce je na dohled, pokud zvládnete jednu zásadní věc – pohovor. Pokud vypadá vyhlédnutá nabídka práce Plzeň nadějně, a již poněkolikáté nevyjde kvůli pohovoru, můžete udělat víc.

Snažte se působit přirozeně

Působit přirozeně se samozřejmě snadněji řekne, než udělá. I když máte nacvičené odpovědi, nepapouškujte je doslova. Představte si, že sedíte naproti přísnému tazateli, který je ovšem také jen člověk. Jste spokojeni se svými slovy? Znějí přirozeně nebo příliš nacvičeně? Budete se cítit sebejistě, když řeknete tato připravená prohlášení, pokud pohovor dopadne špatně? Co když jste opravdu nervózní?

A není to jen to, co říkáte, ale vše, co o pohovoru musíte zvážit. Jak budete vypadat, budete se snažit a vypadat uvolněně? Kam dáte ruce? Co řeknete, když se zeptají, jestli chcete kávu? Sundáte si bundu, když vám bude horko?

Skvělý způsob, jak se připravit, je vyzkoušet si pohovor s kamarádem, další variantou může být zrcadlo. Oblečte si slušné a čisté, dostaňte se do správné nálady a mluvte nahlas. Hlavní výhodou skutečné osoby oproti zrcadlu je, že zrcadla jen zřídka poskytují užitečnou zpětnou vazbu.

Zjistěte si, co vše obnáší práce Most, po které toužíte, a připravte otázky příteli, se kterým budete pohovor nacvičovat. Vyslechněte zpětnou vazbu přítele a zkuste pohovor znovu. Pokud práce nevyjde nezoufejte a projděte si další nabídky práce na cz.jobimi.com. Nebo si je nechte zasílat na váš e-mail.