Zařaďte kyselinu hyaluronovou do své kosmetické rutiny: hydratuje pleť i vlasy

Zařaďte kyselinu hyaluronovou do své kosmetické rutiny: hydratuje pleť i vlasy

Kyselinu hyaluronovou znají ženy spíše na vyplnění vrásek, tedy v péči o pleť. Víte však o tom, že slouží i jako hydratace pro vaše vlasy? V konečném důsledku to znamená, že má schopnost přitahovat vodu k povrchu pokožky včetně vlasů a dodává živiny do hlubších vrstev.

Nemusíte si lámat hlavu s nejrůznějšími vlasovými maskami, v tomto ohledu si zcela jistě vystačíte s kyselinou hyaluronovou. I když kyselina hyaluronová není žádným novým konceptem, ale je zcela jistě na místě, zařadit ji do sortimentu svých kosmetických přípravků.

Kdy používat kyselinu hyaluronovou?

Pokud máte suché, krepaté, lámavé nebo poškozené kadeře, je vhodné používat kyselinu hyaluronovou jako doplněk. Stačí sáhnout po jedné lahvičce a vaše vlasy se budou opět mít k životu. Jelikož zcela nenahradí vlasové oleje, je dobré do péče zahrnout obojí. Kyselina hyaluronová se dost často ve vlasových preparátech vyskytuje i s dalšími cennými složkami, např. s kolagenem. Přečtěte si i naše recenze kolagen na pleť.

Výhody používání kyseliny hyaluronové:

  • má schopnost vázat na sebe vlhkost, a tím pomáhá vlasům udržet správnou rovnováhu lipidů, zvlhčujících látek a proteinů potřebných pro pevnost a pružnost vlasů
  • snižuje krepatění, zmírňuje suchost vlasů a revitalizuje poškozené vlasy
  • nezatěžuje vlasy a nezanechává je mastné
  • posiluje strukturu vlasů a podporuje jejich růst
  • dokáže absorbovat a zadržet až tisíci násobek své hmotnosti ve vodě, což z něj činí užitečný nástroj pro hydrataci pokožky
  • zvyšuje účinky jiných doplňků, které zlepšují zdraví a vzhled pokožky
  • funguje také jako primární katalyzátor pro podporu účinnosti sér, které omlazují pokožku

Pokud tedy toužíte po vláčné pokožce a načechraných vlasech, zcela jistě si vyberte preparáty, jenž kyselinu hyaluronovou obsahují. Jedná se o kosmetický poklad a mezi nejlepší vitamíny na vlasy.